LAW on TIME Abogados - Lawyers - Advocaten

LAW on TIME Abogados - Lawyers - Advocaten Dienstverlening in Spanje en Belgie

Dienstverlening in SPANJE:noodzakelijke advocaatbegeleiding bij koop/verkoop onroerend goed, aangifte/vereffening/verdeling nalatenschap,contracten- en erfrecht,etc

Sinds / desde 1987
20/07/2026

Sinds / desde 1987

05/07/2026

Vanaf 1 oktober 2026 gelden in Spanje nieuwe verkeersregels om fietsers beter te beschermen.

-Fietsers moeten buiten de bebouwde kom altijd een helm dragen; overtreding kan een boete van €200 opleveren.

-In stedelijke gebieden mogen fietsers meer centraal op de rijstrook rijden om hun zichtbaarheid te vergroten.

-Automobilisten moeten in de stad minstens 5 meter afstand houden achter een fietser.

- Inhaalvoorschriften :

—-Buiten de bebouwde kom moeten automobilisten hun snelheid met minstens 20 km/u verminderen voordat zij een fietser inhalen.
—-Bij het inhalen van een fietser moet steeds minstens 1,5 meter zijdelingse afstand worden gehouden.
—-Op wegen met meer dan één rijstrook per rijrichting moet volledig van rijstrook worden gewisseld om een fietser in te halen.

- Gemeenten mogen fietsers toestaan in beide richtingen te rijden in eenrichtingsstraten met een maximumsnelheid van 30 km/u of minder.

01/04/2026

ERFENIS VAN SPAANSE GOEDEREN.
IS DAT NU NODIG, EEN ADVOCAAT in Spanje voor de vererving van nalatenschappen ?

Wij denken dat het quasi onmogelijk is voor iemand die begunstigde is van een nalatenschap ( weduwe of andere erfgenamen) om dit fiskaal en administratief correct te doen in Spanje, zonder professionele begeleiding.

Ons kantoor is daarin gespecialiseerd en verleent die dienstverlening voor zowel opengevallen nalatenschappen als in het kader van fiskale "estate planning" ( belasting vermijden tijdens leven en na de dood in hoofde van de erfgenamen voor de latere successieaangifte).

De aangifte van nalatenschap is in Spanje een zelfde burocratisch proces als in België of Nederland, alleen is de advocaat in Spanje diegene die het werk doet van de notaris, zoals wij dat kennen.
De notaris heeft in Spanje geen aktieve rol , hij bevestigt enkel officiëel tav derden wat de advocaat heeft opgesteld en voorbereid.

Concreet verleent ons kantoor volgende dienstverlening in uw eigen taal in Spanje :
- opstelling Poder General , notariëel tweetalig verlijdbaar in België of ééntalig in Spanje
- aanvraag NIE en opstarten bankrelatie
- voorzien van een huis-alarm om problemen met "ocupas" en daarvaan verbonden uitzettingsprocedure ( 1,5 tot 3 jaar) te vermijden
- bekomen van europees formulier V en internationale geboorte- en overlijdensakten
-samenwerking met notarissen in België en Spanje, beëdigde vertalers en "asessores"
- raadpleging spaans CRT
- inventaris en waardebepaling van de erfenis
- opstelling acta "de herencia" en "de herederos" met “División’’
- regularisatie van voorgaande erfovergangen( veelal met vooroverleden ouders of echtgenoten) zowel in Spanje als in België
- berekening en aangifte "plus valia" van de erflater
- aangifte bij Hacienda
- tussenkomsten bij Registro de Propiedad, Catastro, Ayuntamiento
- vereffening en verdeling van de nalatenschap
- verkoop in voorkomend geval van onroerend goed uit de nalatenschap
- transitie van IBI en Basura
- Verzekeringen, nutsvoorzieningen en internetvoorzieningen
- en bij niet minnelijke regeling , procedure tot uit onverdeeldheidtreding zowel in België , als in Spanje

03/03/2026

ER IS VEEL COMMOTIE OVER SPAANS BELASTINGRECHT op sociale media …
Elk belastingrecht heeft zijn regels , fair of unfair, de administratie past ze toe en soms ja onverbiddelijk. Veel problemen kunnen worden voorkomen mits een juist begrip van de fiscale gevolgen voor een immigratie- of investeringsplan of beslissing. De meerderheid van mensen neemt geen expert onder arm denkende dat het veel geld gaat kosten. Dat preventief advies is altijd goedkoper dan naderhand problemen te hebben in een vreemd land met boetes en navorderingen. Ons kantoor heeft al vele minnelijke regelingen met de Spaanse fiscus kunnen sluiten , want ook een ambtenaar kan redelijk zijn . www.lawontime.be

08/02/2026

Verhuur je een woning in Spanje, bijvoorbeeld via Airbnb, Booking of Vrbo, dan staat je dit jaar een belangrijke administratieve verplichting te wachten.

Eigenaren van toeristische en tijdelijke verhuur moeten vóór 2 maart 2026 een jaarlijkse opgave doen van alle verhuuractiviteiten van 2025.

Doe je dit niet, dan verlies je het recht om je woning legaal aan te bieden!

Www.lawontime.be helpt u om het juiste formulier tijdig in te dienen voor een vaste prijs van 150 euro plus btw.

Adres

Binnensteenweg Boechout/Calle Liverpool Spanje
Boechout
WWW.LAWONTIME.BE

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer LAW on TIME Abogados - Lawyers - Advocaten nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact

Stuur een bericht naar LAW on TIME Abogados - Lawyers - Advocaten:

Snelkoppelingen

Delen